КОРОТКА ІСТОРІЯ АКСЕСУАРІВ ДЛЯ ВОЛОССЯ

girl, flower crown, dress-842237.jpg
nature, girl, sunset-4937972.jpg
Заколки для волосся ручної роботи
Прикраси для волосся ручної роботи

Цікавий факт: чи знаєте ви, що аксесуари для волосся існують майже стільки часу, скільки люди існують на Землі?

Найперші дні аксесуарів для волосся

Археологічні знахідки та історичні свідчення доводять, що аксесуари для волосся походять з доісторичних часів. У ті часи для закріплення волосся використовували однозубі палиці та невеликі камені з краями, схожими на затискачі. Інколи також використовували природні матеріали, такі як листя та квіти, щоб прикрасити палички та каміння.

Аксесуари для волосся в стародавніх культурах

Аксесуари для волосся були знайдені в стародавніх культурах по всьому світу. Стародавні греки та римляни використовували корони з гілок, листя та квітів. Ви часто бачите їх на ілюстраціях у книгах про давньогрецьку міфологію та її богів. У Стародавній Африці мушлі та намистини були основним матеріалом для виготовлення аксесуарів для волосся. Навіть донині черепашки та намистини з природних матеріалів використовуються для виготовлення різноманітних прикрас та головних уборів у різних африканських племен. У корінних народів Америки головні убори виготовлялися з кісток і пір’я тварин. Багато матеріалів, які вони використовували, мали символічне значення та силу.

Історія гумок для волосся

Гумки для волосся є одними з найстаріших і найпоширеніших аксесуарів для волосся. Кажуть, що гумки для волосся датуються між 10 000 та 8 000 роками до нашої ери. Тоді ще, звичайно, не існувало гуми, як такої, але в Стародавній Європі кільця для волосся виготовляли з дорогоцінних металів, таких як золото і срібло. Тільки багаті люди могли дозволити собі таку розкіш, і вони не цуралися також ладнати дорогоцінні камені в свої кільця для волосся. У Стародавньому Єгипті кільця для волосся виготовляли з кераміки, алебастру або яшми. Вони використовувалися як спосіб відображення соціального статусу. Можна було тільки уявити, наскільки жорсткими та негнучкими були ці кільця для волосся, враховуючи матеріал, з якого вони були виготовлені.

Ситуація змінилася приблизно в 20 столітті , коли почали комерційно виробляти каучук і еластичні волокна. Невдовзі гумки для волосся стали популярними, внаслідок чого гнучкі кільця для волосся застаріли, а гумки для волосся, які ми знаємо сьогодні, заполонили ринки. Подивіться на ці гумки для волосся та прикраси для гульки, які представлені в нашому магазині, і уявіть, наскільки гнучкіші та легші вони порівняно з кільцями для волосся минулого!

Історія шпильок для волосся

Шпильки для волосся, які ми знаємо сьогодні, у стародавні часи виглядали зовсім інакше. Шпильки для волосся минулого виглядали по-різному залежно від того, де в світі вони були зроблені, і з якою метою їх носили. У Центральній Африці шпильки для волосся зазвичай виготовляли з кісток тварин, слонової кістки або дерева, і вони були дуже функціональними. У Стародавньому Римі шпильки для волосся також використовувалися як місткість для парфумів або іноді отрути, тому ці шпильки були довгими та порожнистими всередині. Сьогодні шпильки для волосся призначені здебільшого для того, за чим і отримали свою назву – заколювання волосся. Шукаєте заколки для довгого волосся? Спробуйте заколки для волосся з нашого магазину .

У вікторіанську епоху вважалося неприйнятним для жінки розпускати пасма волосся навколо обличчя, тому шпильки для волосся вважалися життєво необхідними для вікторіанських жінок. Сьогодні шпильки все ще використовуються з тією ж метою – щоб волосся не потрапляло на обличчя.

Після появи шпильок незабаром пішли заколки, які також стали популярними. Їх стали носити по всьому світу, від Європи до Північної та Південної Америки. Мексиканські жінки були відомі своїми фантастично кольоровими шпильками, які були водночас функціональними та гарно декорованими.

Сучасні аксесуари для волосся

Аксесуари для волосся залишилися в історії і дійшли до сьогодення, тому що вони не тільки декоративні, але й функціональні. Двома найбільшими відмінностями між аксесуарами для волосся стародавнього світу та сьогоднішніми є матеріали, з яких вони виготовлені, і призначення, відмінне від функціонального використання. Сьогодні більшість аксесуарів для волосся, таких як затискачі для волосся, виготовляються з використанням пластику та пружини (замість кісток тварин, слонової кістки, дерев’яних паличок і каміння). У той час деякі заколки для волосся вважалися символом статусу, особливо зроблені із золота, срібла та інших дорогоцінних металів і дорогоцінних каменів. Сьогодні шпильки для волосся використовуються в основному в функціональних, декоративних і стильних цілях.

В нашому магазині Ви можете обрати прикрасу для волосся на всі випадки і для будь-яких подій – від повсякденного носіння, до свят і виступів на сцені.

Ваші коментарі допомагають нам ставати краще.

Кошик
Прокрутити вгору