МАК – ЧАРІВНА КВІТКА, СИМВОЛ, ОБЕРІГ

Зображення маку в прикрасах ручної роботи
Резинки банти ручної роботи маки
Чокер ручної роботи із бісеру
Зображення маку в прикрасах ручної роботи

Зображення квітів маку наші майстрині досить часто використовують при створенні своїх робіт, будь то банти ручної роботи, або зображення маку в виробах з бісеру.

Мак з позадавніх часів пов’язаний з богами, війнами, міфологією та мистецтвом.

В українській міфології ця квітка має дуже багато значень. Це символ сонця, нескінченності буття та життєвої скороминущості, пишної дівочої краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті.

Українці вірили, що мак – магічна рослина. В Україні мак здавна висаджували навколо хат для відлякування відьом і чортів. Вірили, що поки нечиста сила не перерахує всі мачинки у коробочках, нічим іншим займатися не зможе. А там, вже і півні заспівають…

Наші предки ототожнювали мак зі швидкоплинністю дівочої краси, адже тендітні пелюстки так легко обсипаються, як і швидко згасає жіноча молодість. Казали: «Дівка, як маків-цвіт». З незрілим маком пов’язували образ юнака, що дурманить голову молодим дівчатам. Також квітку вважали символом родючості й міцного роду, оскільки в кожній квітці понад сімсот зернин.

Мак як символ пам’яті в Україні вперше офіційно використали в 2014 році до річниці завершення Другої світової війни. Автор графічного зображення – український дизайнер Сергій Мішакін. З одного боку це – квітка польового маку, з другого – ніби кривавий слід від кулі.

Зображення маку в прикрасах, створених нашими майстринями, символізує красу і ніжність, вічність і силу. Ви можете обрати в нашому магазині прикрасу ручної роботи на свій смак.

Поділися цим:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кошик