Аксесуари

Наші рекомендації по догляду за прикрасами з бісеру

Намиста ручної роботи з бісеру біле

Сам по собі бісер – матеріал міцний і довговічний, але він також любить, коли його оточують турботою і любов’ю.
Основні поради по догляду за виробами з бісеру:
Очистіть виріб м’якою щіткою, якщо в пазах намистин є бруд. Поводьтеся обережно!
Для більш ретельного очищення обережно протріть вологою тканиною, а потім протріть чистою сухою тканиною.
Зберігайте в сухому місці або в пилозахисному мішечку, який часто входить у комплект з виробом.
Наші майстрині вкладають частинку своєї душі в процесі створення кожної прикраси, щоб Ви носили таку прикрасу тривалий час із гордістю. Однак частенько ми забуваємо, що бісер досить примхливий матеріал, який вимагає до себе уваги і в процесі носіння, і в зберіганні та догляді.
Нижче ми наведемо декілька рекомендацій, які допоможуть Вам у догляді за виробами з бісеру. Це гарантуватиме Вам, що улюблений ґердан, намисто, браслет або джгут будуть радувати Вас своїм сяйвом і свіжими кольорами не один рік.
ЯК ЗБЕРІГАТИ ПРИКРАСИ З БІСЕРУ
Сонячне проміння (ультрафіолет) – найстрашніший ворог виробів з бісеру. Тому не залишайте вироби з бісеру під впливом прямого сонячного проміння на тривалий час. Інакше вони швидко втратять яскравість, вицвітають, стають бляклими.
Прикраси з бісеру дуже небажано зминати, загинати кілька разів або скручувати трубочкою, щоб влізли в маленьку коробочку і займали менше місця на полиці. Звичайно, не всім доступна така розкіш, як окремий манекен для кожного кольє і шафа в пів стіни, щоб всі манекени розмістити. Власне, цього і не потрібно. Все, що потрібно для довгого життя кольє, наприклад, – це щоб воно зберігалося в розправленому вигляді. Чи помічали на прилавках магазинів прямокутні планшети з картону або пластику, з двома виїмками-розрізами по обидва боки? Ось такий планшет можна зробити самим і, розмістивши кольє на ньому, засунути в плоску коробку з-під цукерок (або щось подібне). З намистом і кулонами справи ще простіше: для них не потрібен і планшет, а тільки подовжена коробка за розміром. Головне, щоб прикраса не рухалась і не ковзала всередині коробки туди-сюди.
Прикраси зі скляного бісеру можна і потрібно мити, використовуючи м’який пухнастий пензлик, змочений в рідині для миття вікон. Кожного разу, коли ви намагаєтеся очистити якийсь предмет, будь то бісер або ювелірний виріб, завжди перевіряйте обраний метод на зразку або невеликій пробній ділянці. Завжди дивіться на предмет у цілому, а не лише на матеріал, який ви плануєте очистити, оскільки різні методи чищення матимуть позитивний і негативний вплив на різні матеріали.
ЯК НОСИТИ ПРИКРАСИ З БІСЕРУ
При плетінні прикрас можуть використовуватись: капронова нитка, моно-нитка (дуже тонка волосінь) і волосінь. Це досить міцні матеріали, але у кожного є свої особливості.
Капронова нитка майже не рветься але, як будь-яка нитка, боїться вологи. У вологому стані вона більш уразлива, ніж в сухому, вона може витягнутися під вагою бісеру та каміння, а постійне зіткнення з водою може викликати процес гниття (на жаль, закони природи ніхто не відміняв!). Якщо ви один раз потрапили під дощ – то нічого страшного не станеться, просто покладіть кольє / намисто / браслет в тепле місце для просушування, обов’язково в розправленому вигляді. А ось якщо ви постійно піддаєте браслетик або намисто “водним процедурам”, то важко передбачити, чим це все закінчиться. Цього краще не робити, якщо виріб сплетено на нитках капронових.
Моно-нитка не боїться вологи (хоч купайтеся), але вона не така міцна, як нитка капронова. Тому тримайте дітей на безпечній відстані!
Волосінь використовуємо не часто, тільки, щоб прикраса мало більш жорстку форму. Її недолік у тому, що вона здатна “запам’ятовувати” форму. Якщо згорнути кольє трубочкою, потім засунути в маленьку коробочку і залишити зберігати десь так на місяць, то потім буде проблематично надати йому первісний вигляд, тому що волосінь буде прагнути прийняти форму трубочки.
ЩЕ ДЕКІЛЬКА ПОРАД
Перш, ніж використовувати парфуми або дезодорант, зніміть прикраси з бісеру і почекайте, поки крапельки парфумів не висохнуть. Взаємодія їх з фарбою, якою забарвлений бісер, може бути непередбачуваним. Те ж стосується і лаку для волосся.
Буває в житті всяке, і прикраса може забруднитися. В цьому випадку мити її краще в теплій воді без мила і без порошку, і витерти насухо фланеллю. Видалити бруд між бісеринками можна за допомогою м’якої зубної щітки. Очистити потемнілу металеву фурнітуру (замки, ланцюжки, з’єднувальні елементи) допоможе звичайний зубний порошок (не паста).

Ваші коментарі допомагають нам ставати краще.

Кошик
Прокрутити вгору